Ansayfa / Burs Veren Devlet Üniversiteleri / Boğaziçi Üniversitesi Burs Başvurusu

Boğaziçi Üniversitesi Burs Başvurusu

Boğaziçi Üniversitesi Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer sizde Boğaziçi Üniversitesi öğrencisiyseniz artık size anlatacağımız şekilde üniversitenizin vereceği burs imkanlarından yararlanabilirsiniz.Öncelikle Boğaziçi Üniversitesi Bursları hakkında bilmeniz gereken şey Burs Ofisi aracılığıyla gerçekleşeceğidir.Boğaziçi Üniversitesi Bursları ise gereksinim, başarı, yemek, yurt, yaz dönemi bursları ve kitaplardır.Burs ofisi aracılığıyla Boğaziçi Üniversitesi Burslarına başvuracak öğrenciler aşağıdaki şartları yerine getirmelidir.Yine ofis tarafından istenecek ek belgeler eksiksiz olarak teslim edilmelidir.Aksi takdirde Boğaziçi Üniversitesi Burs Başvurunuz iptal edilir.Dilerseniz şimdi Boğaziçi Üniversitesi Burs ve bu burs şartlarına birlikte şöyle bir göz atalım.Boğaziçi Üniversitesi Başarı Bursu

Üniversite giriş başarısına dayalı bir burstur. Boğaziçi başarı burslarında YGS ve LYS sonucunda dereceye girdikleri ilgili puan türünün aynı olması ve Boğaziçi üniversitesini tercihlerinde 1. sıraya yazmaları gerekmektedir.Yine 1. tercihinde yerleşmek ön koşuldur.

Boğaziçi Üniversitesi Yurt Bursu

Kontenjan dahilinde akademik başarıya dayalı üniversite yurtlarında ücretsiz kalma hakkıdır.

Boğaziçi Üniversitesi Yemek Bursu

Üniversite yemekhanesinde günde 1 ya da 2 kez ücretsiz yemek yiyebilme hakkı kazanma bursudur.

Boğaziçi Üniversitesi Kitap Bursu

Her yarıyılın başında öğrenciye 1 defaya mahsus ücretsiz kitap verme bursudur. Ortalamasının 1.50 altına düşmesi sonucunda ise bursu kesilir.

Boğaziçi Üniversitesi Yaz Okulu Bursu

Yaz dönemi geldiğinde burs başvurusunda bulunan öğrencilere aldıkları en yüksek kredili ders ücreti karşılığı olarak verilen burs çeşididir.

 

 Hakkımızda admin

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir !

Hacettepe Üniversitesi Bursu

Hacettepe Üniversitesi Burs Başvurusu Hacettepe Üniversitesine kayıtlı olacak öğrencilere aşağıdaki burs veren kurum ve kuruluşlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super