Ansayfa / Burs Veren Yerler / Burs Veren Kişiler 2018-2019

Burs Veren Kişiler 2018-2019

Burs denilince akla ilk gelen her zaman öğrencilerdir.Hiçbir resmi veya özel kuruluşun burs verme gibi bir zorunluluğu olmamasına rağmen bu kişi veya kurumların ihtiyaç sahiplerine karşılıksız olarak verdikleri maddi yardım ve destekler burs olarak isimlendirilir.

Daha çok maddi yetersizlik sebebiyle öğrenim hayatını sürdüremeyecek öğrenciler tercih edilmektedir.

Amaç toplumda dayanışmayı arttırmaktır.

Her zaman bu kişilerin gelip sizi bulmalarını bekleyemezsiniz,siz de öğrenim hayatınızı sürdürmek ve bu destekten yararlanmak istiyorsanız araştırmak zorundasınız.

Ülkemizde burs veren bazı kuruluşları aşağıya listeledim.

Hacı Ömer Sabancı Vakfı

Türkiye’nin en önemli kuruluşlarından biri olan Sabancı Grubu yaklaşık 35 yıldır burs vermektedir.Vakıf bursu yükseköğrenimiz süresince 9 ay boyunca vermektedir.Okulu bitirip iş hayatınıza başladıktan bir yıl sonra ise 24 ay taksit oalrak bursu geri ödüyorsunuz.Toplum Gönüllüleri Vakfı

Diğer burslardan farklı olarak hareket ediyor.Belirtilebilecek en önemli koşul haftada en az 4 saat gönüllü olarak bir toplumsal sorumluluk projesinde yer almanız gerekiyor.Bursun devamlılığı içinse akademik başarı şart koşuluyor.Karşılıksız olarak verilmekte.

İstanbul Ticaret Odası

Oda,İstanbul’da bulunan herhangi bir devlet üniversitesinin ekonomi ile bölümlerinde okuyan öğrencilere burs imkanı vermekte.Kouşullardan bir tanesi başka bir yerden daha burs almamanız.

Vehbi Koç Bursu

1969 yılından beri burs veren vakfın ana amacı maddi gücü düşük ama yetenekli öğrencilere diğer yaşıtları ile aynı imkanı sunabilmek.

Türk Eğitim Vakfı

Yurtiçinde maddi gücü yetersiz olan başarılı üniversite,teknik lise ve endüstri meslek lisesi öğrencilerine burs verilmekte.

Tekfen Vakfı

Vakıf ,Lys sınavında sıralamadaki ilk 10 bin kişiden biri olan ve iktisadi idari bilimler fakültesi,mimarlık veya mühendislik fakültelerinden okuyan öğrencilere burs imkanı tanımakta.

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı

Vakfın amacı toplumun eğitim ve kültür seviyesinin yükseltilmesine katkıda bulunabilmek olarak açıklanmakta ve bu amaçla da öğrencilere çeşitli kategorilerde burs verilebilmektedir.

 Hakkımızda admin

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir !

Hukuk ve Araştırma Vakfı Burs Başvurusu Başladı!

Hukuk ve Araştırma Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Merhaba arkadaşlar, değerli öğrencilerimize burs başvuru duyurularını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super