Ansayfa / Burs Veren Yerler / Burs Veren Kurumlar 2018-2019

Burs Veren Kurumlar 2018-2019

             Üniversite öğrencisi olmak beraberinde birçok ihtiyacı getiriyor ve hepimiz biliyoruz ki öğrencinin harcamalarıyla belirli bir işte çalışmadığı için baş edilemiyor. Bunun farkında olan öğrenciler  bazı kuruluşların yardımıyla bazı ihtiyaçlarını giderebiliyorlar .Bu burslar Burs veren kurumlar  tarafından belirleniyor ve bu nedenle her kurum farklı miktarlarda burs veriyor. Kimi zaman bu burslar 50 TL’de olabiliyor ama genelde 150 TL İLE 500 TL’ye dolaylarında oluyor. Bazı özel burslar şartları sağlayan öğrenciler için 2000 TL’ ye kadar çıkabiliyor. Burs veren kurumlar maddi durumu sıkıntılı olan öğrencilere destek olmak amacıyla her yılın belirli dönemleri burs miktarlarını ve şartlarını açıklıyorlar .Bu yazımızda her sene düzenli Burs veren kurumlar listesinde yer alan kuruluşları sıralayacağız.

 Toplum Gönüllüleri Vakfı:

              Burs veren kurumlar arasında yer alan Toplum Gönüllüleri Vakfı ‘ nın burs verme koşulları diğer kurumlarınkinden biraz farklı Vakıf tarafından belirlenen sosyal sorumluluk projelerinde görev alan öğrencilere burs veriliyor. Öğrencilerin projelerdeki başarısı bursun devamlılığı için önemli bir etken. Burs miktarı 2016 yılında 220 TL civarlarındaydı ve bursun geri ödeme şartı yok.İstanbul Sanayi Odası Vakfı:

             İstanbul Sanayi Odası Vakfı İstanbul ve çevresinde eğitim gören başarılı 4 yıllık üniversite ve meslek yüksek okulu öğrencilerine burs veriyor. Bu bursu Kredi ve Yurtlar Kurumu dışındaki yerlerden burs almayan öğrenciler başvurabiliyor. Öğrencinin not ortalaması 4 üzerinde 3 ve üzeri ;100 üzerinden 80 ve üzeri olmak zorunda. Bu kurumun bursu 330 TL ve bursa Eylül ayında başvurulabiliyor.

Hacı Ömer Sabancı Vakfı:

               Vakıf LYS’ de üstün başarı gösteren öğrencilerle vakfın belirlediği liselerden mezun olan veya engelli öğrencilere burs veriyor. Vakıf belirli bir taban puanı şart koşuyor ve bu puanın üstünde başarı gösteren öğrencilere burs veriyor.Ara sınıf öğrencileri ,ikinci öğretim öğrencileri ve doktora öğrencilerine burs verilmiyor.Burs , öğrenci okulu bitirip bir iş sahibi olunca geri ödemeli olmak şartıyla veriliyor.5 Eylül-15 Ekim arasında başvuru alınan bursun miktarı 120 TL’den başlayıp öğrencinin okuduğu bölüme göre 1500 dolara kadar çıkabiliyor.

 İstanbul Ticaret Odası

          Burs veren kurumlar arasında İstanbul Ticaret Odası da var .Kurum İstanbul’da ekonomiyle ilgili eğitim gören öğrencilere burs veriyor.Bursun geri ödeme şartı yok .Yaş sınırı ,başka kurumlardan burs almama gibi şartları olan bursun başvuruları Ekim ile Kasım aylarında alınıyor.

  1. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı:

         Vakıf her yıl  başvuru sonucunda kendi belirlediği okurken ekonomik sıkıntı çeken öğrencilere destek olmaktadır.Hakkımızda admin

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir !

Hukuk ve Araştırma Vakfı Burs Başvurusu Başladı!

Hukuk ve Araştırma Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Merhaba arkadaşlar, değerli öğrencilerimize burs başvuru duyurularını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super