Ansayfa / Burs Veren Yerler / Burs Veren Vakıflar 2017-2018

Burs Veren Vakıflar 2017-2018

Birçok vakıf üniversite öğrencilerine burs imkânı sunmaktadır. Üniversite öğrencilerine burs veren vakıflar başvuruları genellikle Eylül ve Ekim aylarında kabul etmektedir. Karşılıksız burs veren vakıflar hakkında aşağıda bilgi bulabilirsiniz.

Sabancı Vakfı

Burs veren vakıflar arasında birden fazla burs imkânı tanıyan Saban Vakfı’nın üç farklı burs çeşidi bulunmaktadır:

1) Üniversiteye Giriş Bursu: Maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere sunulan burs imkânı yalnızca örgün öğrenim programlarında eğitim gören öğrencileri kapsamaktadır.

2) Kalkınmada Öncelikli İller Bursu: Vakıf tarafından belirlenen 15 ilden LYS yerleştirme puanı en yüksek olan örgün öğrenim öğrencilerine verilir. Öğrencilerin bu 15 ilden birinde doğmuş olması ve liseyi de bu illerden birisinde bitirmesi gerekmektedir.

3) Engelli Öğrenciler Bursu: Görme, ortopedik ve işitme engel gruplarından her biri için LYS yerleştirme puanı en yüksek beşer öğrenciye verilir.Elginkan Vakfı

Elginkan Vakfı, maddi desteğe ihtiyacı olan lisans ve yüksek lisans-doktora öğrencilerine karşılıksız burs imkânı sağlamaktadır. Vakıf bursiyerlerini, Orta Doğu Teknik, Boğaziçi, İstanbul Teknik, Yıldız Teknik, İstanbul, Celal Bayar ve Ege üniversiteleri öğrencileri arasından 175 öğrenciye verilmektedir.

Türk Eğitim Vakfı

Bur başka bir kurumdan burs almayan 25 yaş altı devlet üniversitesi öğrencilerinden uygun görülenlere verilir. Ara sınıf öğrencileri için genel not ortalamasının en az 2,5/4 olması ve 3’ten fazla başarısız dersinin olmaması gerekmektedir. Burslar ekim-haziran arasında 9 ay boyunca ödenir.

Anadolu Vakfı

Burs, yurt içindeki üniversitelere kayıtlı öğrencileri kapsamaktadır. Yeni başlayan ve ara dönem öğrencilerden başvuru kabul edilmektedir. Öğrencilerin devlet üniversitesinde veya vakıf üniversitesinde %100 burslu olarak okuyor olma şartı aranmaktadır.

Mehmet Zorlu Vakfı

Mühendislik, Hukuk, İşletme, Endüstriyel Tasarım, Matematik, Fizik, Kimya bölümlerinde okuyan devlet üniversitesi veya %100 burslu vakıf üniversitesi öğrencilerine verilmektedir. Yeni başlayan öğrencilerin yerleşme puanlarının, bölümlerinin tavan puanının %10’undan daha az olmaması gerekmektedir.

Vehbi Koç Vakfı

Başarı notu en az 2.5/4 olan ve başarısız dersi bulunmayan örgün lisans öğrencileri arasından bursiyerler seçilir. Başka bir kurumdan karşılıksız burs alan öğrencilere burs verilmez.Hakkımızda admin

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir !

Hukuk ve Araştırma Vakfı Burs Başvurusu Başladı!

Hukuk ve Araştırma Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Merhaba arkadaşlar, değerli öğrencilerimize burs başvuru duyurularını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super