Ansayfa / Burs Veren Yerler / Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Burs Veriyor !

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Burs Veriyor !

Burs ve Dernek Hakkında Bilgi

Merhaba arkadaşlar, siz değerli öğrencilerimizin daha iyi şartlar altında eğitim alması için maddi ve manevi olarak her türlü desteği sağlayan, sizlere burs imkanı veren kurum ve kuruluşlarla irtibat hâlinde olup yaptıkları duyuruları elimizden geldiğince bizler de sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz.Dileriz ki daha çok öğrencimiz burs veren kurum ve kuruluşlardan ihtiyacı olan desteği alır.Böylece biz de bir nebze de olsa sizlere yardımcı olmaktan gurur duymuş oluruz.Üniversite öğrencilerimizin özellikle il dışına çıkarken gerçekten ne kadar zorluk çektiklerini emin olun biliyoruz.En çokta onların ihtiyacı var burs veren kurum ve kuruluşların desteğine.Şimdi burs veren derneklerden birinin duyurusunu sizlerle paylaşacağız.

Atatürk ilkelerine bağlı olan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinden bahsedeceğiz sizlere.Sivil toplum örgütü olup çağdaş yaşamı destekleyen, toplum ve insanı modern çağa uyum sağlayan çağdaş bir birey olmasını hedefliyor.Bunu yaparken de Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatından önce bizlere bildirmiş ve yapmış olduğu yeniliklerini göz önünde bulundurarak başta bahsettiğimi üzere Atatürk’ün inkilap ilkelerine bağlı izinde giden, aynı yolda olan üniversite öğrencilerine ışık tutuyorlar.“Bir ışıkta siz yakın” projesiyle her sene olduğu gibi bu sene de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üniversite öğrencilerine burs vermeye devam ediyor.2017-2018 öğretim yılı için burs başvuru tarihini 8 ve  18 Eylül arası olduğunu duyurmuş bulunmaktalar.Henüz vakit var deyip sonraya bırakmamanızı tavsiye ediyorum çünkü epeyi bir üniversite öğrencimiz burs başvurularında bulunuyor.Gerçekten ihtiyacınız var ise zaten ertelemeden gereken başvuruyu da yapacağınızdan hiç şüphemiz yok.Bunun için ne kadar sevinsek az. Burs başvurusunda bulunacak olan arkadaşlar kazandığınız takdirde dernek sizlere her ay 200 TL gibi bir ücret ile eğitim hayatınıza destekte bulunacaktır.Ücretler banka hesabınıza aydan aya düzenli olarak yatırılmaktadır.Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği destek olmak için sizlere vereceği bursu 12 ay değil sadece 10 ay vereceğini yazılı olarak açıklamıştır. Eylül ayından Haziran ayına dek yatırımı sağlanacaktır.Bu konuda da sizleri bilgilendirdikten sonra artık burs başvuru şartlarına ve nereden başvuru yapacağınıza gelelim.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine Burs Başvurusu

Bursiyer olmak için aşağıdaki şartlara sahip olmanız gerekiyor;

  1. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
  2. Dernek şubesinin bulunduğu illerden bir tanesinde okumanız gerekiyor. Şube linkleri aşağıda verilmiştir. Oradan bakabilirsiniz.
  3. Gelir seviyesine bağlı olarak maddi desteğe ihtiyacı olanlar.
  4. KYK hariç başka bir yerden burs almıyor olmamanız gerekli
  5. Not ortalamanızın ( ara sınıflar için ) 2.00 üzeri olması gerekiyor ve bir üst sınıfa geçmeye hak kazanmış olmanız
  6. Yapılacak olan online başvurular ön başvuru olarak değerlendirilip ilgili şubeden gereken bilginin verilmesi için bursiyerin kendisiyle iletişim kurulacaktır.

Burs Başvurusu İçin Link : https://www.cydd.org.tr/sayfa/burs-basvurusu-yapmak-istiyorum-33/

Şube linkleri: https://www.cydd.org.tr/subeler/

Üniversite detaylı burs başvurusu için aşağıdaki iletişim bilgilerinden gereken desteği alabilirsiniz.

Tel      : (0212) 252 44 33/123

e-mail: burs@cydd.org.trHakkımızda admin

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir !

Hukuk ve Araştırma Vakfı Burs Başvurusu Başladı!

Hukuk ve Araştırma Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Merhaba arkadaşlar, değerli öğrencilerimize burs başvuru duyurularını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super