Ansayfa / Burs Veren Yerler / Georg Eckert Institute Burs Başvuruları Başladı (Almanya)

Georg Eckert Institute Burs Başvuruları Başladı (Almanya)

Georg Eckert Bursu Hakkında Bilgi

Uluslararası Metin Araştırması Kitabı Araştırması Ensititüsü her sene vermiş olduğu “Sürdürülebilir Barış Eğitim” başlığı altındaki bursunu 2018-2019 yıllarında da vermeye devam ediyor.Biliyorsunuz ki Almanya Leibniz Derneği üyesi olan Georg Eckert Instute eğitim bilimleri, siyaset bilimi, beşeri bilimler, sosyal bilimle ve hukuk kapsamında olan bireyler için burslar veriyor.Şimdi sizlere burs olanaklarından ve burs başvurusu için gerekli olan şartlardan bahsedeceğiz.Umarım Georg Eckert Instute için gereken şartları sağlayabilir sizde ciddi anlamda destekte bulunacağı maddi ve manevi olarak imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Georg Eckert’ın Almanya’da Vereceği Burs İmkanları Nelerdir?

Georg Eckert Instute burs başvurusunda bulunan kişilere kazandıkları takdirde 6500 Euro’ya kadar destek sağlayabiliyor.Bu 6500 Euroyu 4 ile 6 aylık araştırma süresinde çekeceğiniz sıkıntılar yahut elinizdeki imkanları arttırmanız için Braunschweig’de kalacağınız süre için vermektedir.Bu da burs alacak bireylerin araştırmalarını başarı ile sonuçlandırması için büyük bir destek olacaktır gerçekten.Bunların yanı sıra dünyanın neresinde olursanız olun bursu kazandığınız an Almanya’ya gidiş dönüş uçak biletinizi de garantilemiş, kesmiş oluyorsunuz.Nasıl gider ve dönerim diye de artık düşünmenizi gerektirecek bir durum da söz konusu olmayacaktır.

Georg Eckert bursunun diğer bir güzel yanı ise orada bulunduğunuz süre içerisinde sizlere program koordinatörleri aracılığıyla sağlanacak olan idari destektir.Bu destek sayesinde uluslararası çatışma öncesi ve sonrası zamanlarında yaşamış olan ve henüz yaşamlarını sürdüren halklar, topluluklar sürdürülebilir barışı sağlamak gayesiyle orta öğretim seviyesinde verilen medya  ve eğitim müfredatını konularına odaklanmasını gerektirir.Georg Eckert Burs Başvurusu İçin Gerekli Şartlar

  • Eğitim bilimleri, siyaset bilimi, beşeri bilimler, sosyal bilimle ve hukuk üzerine okuyanların  yine bu bölümlerden biri üzerine doktora yapmış olması gerekmektedir.
  • Upper-Intermediate ( ileri derecede ingilizce ) seviyesinde konuşuyor olabilmek.,
  • Başvuru yapan kişilerin akademik başarılar sağlamış olup ayrıca alt seviyedeki öğrenci yahut çalışanlarına öğretmesi, pratiğe dökmüş olması, tecrübe edinmiş olması.
  • Uluslararası alandaki sivil toplum kuruluşları, hükümet  ve organizasyonlarda yüksek tecrübeye sahip kimseler de başvuru yapabilir.
  • Doktora derecesine sahip olmayan ancak en az 5 yıl boyunca sürdürülebilir barış üzerinde mesleki deneyimi olmuş kişiler de burs alma hakkı kazanabilir.

Georg Eckert Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gerekli bilgileri dikkatlice okuduktan sonra aşağıdaki belgeleri temin edip ilgili bölümden burs başvurusu yapabilirsiniz.

  • Burs başvurusunda bulunacak kişinin en fazla 2 sayfa olacak şekilde bir ön yazı istenmektedir.Bu yazı yukarıda bahsini geçirmiş olduğumuz şartları sağladığını açıkça belli edilmelidir.
  • Sizlere ait araştıma alanını yahut kitap projenizi içeren bir belge olmalıdır.
  • Başvuru belgenizi taratıp PDF hâline çevirmeniz gerekmektedir.Dosya adınızı ise “Soyad, ad Arnhold” şeklinde yapmanız lazım.

Son  başvuru tarihi 1 Ekim 2017 olan Gerog Eckert Almanya Bursuna arnold@gei.de mail adresine konu başlığını ise “Arnhold Program Başvurusu-Ad” şeklinde iletmeniz gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın 🙂Hakkımızda admin

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir !

Hukuk ve Araştırma Vakfı Burs Başvurusu Başladı!

Hukuk ve Araştırma Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Merhaba arkadaşlar, değerli öğrencilerimize burs başvuru duyurularını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super