Ansayfa / Akdeniz Bölgesi / Isparta Burs Veren Kurumlar ve Kuruluşlar

Isparta Burs Veren Kurumlar ve Kuruluşlar

Isparta Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Gençlerimiz zorlu süreçten geçtiler. Çalıştılar ve kendileri için çok önemli olan sınav evresini geçirdiler. Şimdi sırada tercihlerinden uygun olan okullara kayıtlar ve her öğrencinin genelde başvurduğu burs durumlarının hallolması gerekiyor. Her sene birçok çocuğumuzun eğitimine katkıda bulunan Isparta burs veren kurum ve kuruluşlar hakkında bilgileneceksiniz. Sitemizde yorulmadan kafanız karışmadan uygun olan seçenekler e ulaşma imkanı sağlıyoruz. Bu kuruluşlar eğitimde başarılı olmuş ama imkansızlıklar kaynaklı problemlerin çözümünde öğrencilerimize seçenekler sunmaktadırlar. Devlet bursları ve kredilerinde genelde karşılıksız oluyor. Ya da öğrencinin durumuna göre belli yüzdelerle işlem yapılıyor. Yardımseverler ve sorumluluk bilinciyle hareket eden vakıf, dernek tarzı kuruluşlarda ise genelde geri ödemeli şekilde yardımcı olunmaktadır. Evet kayıtlar başlıyor, kurumlar burslar için başvuru tarihlerini ve gerekli şartları açıklamaya başladı.Isparta bursu veren kurum ve kuruluşlar, değerlerimize sahip çıkılan düşüncelerle yani vicdani olarak yardımseverlerin destekleriyle özellikle kırsal kesimlerde hayatının idame ettiren ve başarılı çocuklarımız için bu imkanları sunmaktadırlar. Eğitim hakkının gerçekleşmesi adına çalışmalar yapmaktadırlar. İhtiyaç sahibi öğrencilere kaynak yaratarak diğer öğrenciler gibi eğitim görebilmelerine, fırsatta eşitliği yakalayabilmeleri için çalışmaktadırlar. İşte sitemizde bu incelemelerde aynı anda birçok bilgiye ulaşabileceğiniz seçenekleri size sunmaktadır. Öncelikle belirtmek isteriz, başvuru tarihleri açıklanmaya başladı. Her kurumda bu tarihler değişebileceği için not almanızı öneririz. Başvuru formlarına sayfalardan ulaşabiliyorsunuz. Yapmanız gereken başvuracağınıza karar verdikten sonra formu doldurarak çıktısını almak olacaktır. Belirtilen diğer belgeleri de zamanında hazırlayarak (bizce son günleri beklemeyin)belirtilen tarih aralıklarında kurum merkezlerine elden başvurmanız gerekiyor. Elden teslim etme imkanı olmayan öğrenciler, belgeleri posta yoluyla da ulaştırabilirler. Dikkat, internetten yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmektedir.

Isparta bursu veren kurum ve kuruluşlar arasından uygun gördüğünüzü seçtiniz ve başvurunuzu yaptınız. Şimdi kısa bir süre beklemeniz gerekecek. Sunulan belgeler incelenecek, gerekli araştırmalar tamamlanacak ve en uygun görülen öğrenciler belirlenecek. Burada öncelikle kırsal kesimlerde yaşayan ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere öncelik verilmektedir. Bu süre genellikle 15 gün ile 30 gün arasıdır. Sonuçları direk telefonla arayarak, e-posta ve mesaj yoluyla da olabilir ya da kurumların sitelerinde liste şekilde yayınlanmasıyla duyurulacaktır. Başvuru esnasında merak ettiğiniz soruların cevabını merkez çalışanlarından öğrenebileceksiniz. Sonrasında bursların devam etmesi için gerekli olanları bildirmeyi unutmayın diyoruz. Farkında olmadan aldığınız yardımdan mahrum kalmanızı istemeyiz. Şimdilik bizden bu kadar, başarılı sağlıklı bir yaşam diliyoruz.

Isparta Burs Veren Vakıflar

Vakıf AdıAdresiİl-İlçeTelefon
DEMİREL VAKFIHIDIR MAH.HÜRRİYET CADDESİ NO:18 İSLAMKÖY ATABEY ISPARTAISPARTA-ATABEY(246) 273 33 10
HAKDİLARA DİNİ İLMİ AHLAKİ ARAŞTIRMA VE YAŞATMA VAKFI4400 SOKAK DİLARA CAMEE ALTIISPARTA-MERKEZ(246) 218 66 58
HASAN HÜSEYİN ERĞÜNAL KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFIOKUL SOKAKISPARTA-ATABEY()
ISPARTA HAYIRLAR EĞİTİM SAĞLIK KÜLTÜR VE YARDIM VAKFI111ISPARTA-MERKEZ(246) 218 68 18
ISPARTA HUZUREVİ SAĞLIK EĞİTİM VE YARDIMLAŞMA VAKFI2430 SOKAKISPARTA-MERKEZ(246) 218 23 08
ISPARTA KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFIMÜHÜRCÜ SOKAK 1410 SOKAKISPARTA-MERKEZ(246) 232 82 15
ISPARTA YÜKSEKÖĞRETİM VAKFI104ISPARTA-MERKEZ(246) 237 02 25
NUH DİNÇER VAKFIATATÜRK CD. VAKIF İŞ HANI KAT 1ISPARTA-MERKEZ(242) 244 13 94
SENİRKENT YÜKSELİŞ EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI130 CAD. 1608 SOK.ISPARTA-MERKEZ(246) 232 88 55
SEYYİD AHMED HUSREV ALTINBAŞAK VAKFIHUSREV ALTINBAŞAK CD.ISPARTA-MERKEZ(246) 218 81 85
ULUBORLU EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI5 NOLU SOK.ISPARTA-ULUBORLU(246) 531 32 60
YALVAÇ GÜÇSÜZLERE YARDIM SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFIÜNİVERSİTE YOLU DR. TÜRKAN ATAYALÇIN KIZ ÖĞRENCİ YURDUISPARTA-YALVAÇ(246) 441 25 35
YALVAÇ YÜKSEK ÖĞRETİM VAKFIESNAF KEFALET KOOPERATİFİ BELEDİYE SARAYI KAT: 1ISPARTA-YALVAÇ(246) 441 50 06


Hakkımızda admin

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir !

Burdur Burs veren Kurum Ve Kuruluşlar

Burdur Burs veren Kurum Ve Kuruluşlar Nelerdir? Burdur’ da oturuyor ve kendinize Burdur burs veren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super