Ansayfa / Burs Veren Yerler / KYK 2017-2018 burs ücretleri ne kadar oldu?

KYK 2017-2018 burs ücretleri ne kadar oldu?

2017-2018 KYK bursu ne kadar oldu ?

Temmuz 12 itibariyle ÖSYM tarafından açıklanan sınav sonuçlarından sonra üniversite tercihlerinde bulunacak öğrencilerin merakla araştırdığı KYK Burs ve diğer burs veren yerlerin ücretleri nihayetinde açıklandı.Öncelikle KYK bursu kazanmadan önce tercihte bulunacak öğrencilerin atandığı üniversite sonuçlarına hitaben kayıt yaptırdıktan sonra başvuruda bulunacaklarını hatırlatmak isteriz.Özellikle durumu iyi olmayan, maddi anlamda yetersiz kalan öğrencilerimizin şehir dışı üniversite okuma planlarına dahil olacak, belki de gidecekleri yerlerden alacakları KYK burs ücreti ile geçimini sağlayacaklar olacaktır.Onun için yaz ayı boyunca KYK’den beklenen kredi zamını bekleyen öğrenciler internette sıkça KYK burs ücreti zamlandı mı ? KYK burs ücreti ne kadar olacak ? KYK burs kredi ücretleri ne kadar oldu ? KYK öğrenim kredisi kaç para oldu ?  diye araştırmaya başlayıp merakla beklediler. Neyse ki bu merakınızı giderecek haber sonunda geldi.2017 KYK burs ücretleri bugün itibariyle netleşti.2017-2018 KYK Burs ücreti kaç TL oldu ?

2017  Ocak itibariyle  KYK burs ücreti 25 TL’lik bir artış göstererek 425 TL oldu.Aynı zamanda KYK burs öğrenim kredisi de 25 TL’lik bir artış gösterek o da 425 TL oldu. Halbuki geçen 2016 senesinde 70 TL zamanlanan KYK burs ve kredi ücreti bu yıl az bir artış sağladı. Kredi ve Yurtlar kurumu 2017 burs ve kredi ücretleri bu şekilde belirlendi. Ancak 2017-2018 Kyk öğrenim kredi ve bursu 2018 senesine girerken 70 TL‘ lik bir zam yapacağı beklentileri olduğunu da sizlere söylemek isteriz.Önemli bir noktaya da değineceksek KYK bursundan yararlanmanız için hatırlatmak isteriz ki ön lisans ve lisans öğrencisi olmanız gerekmektedir.

2017-2018 KYK burs başvuruları

Burs ve kredi başvuruları başlamış olup 29 Ekim 2017 Saat 23.59’a kadar devam edecektir.KYK kredi ve burs başvurusu yapmak için aşağıdaki linkten burs başvurusu ekranına gidebilirsiniz.Tıkladığınızda KYK burs ve kredi başvuru ekranına ulaşamazsanız geçici olarak bir düzenlemeye gidildiği için açılmıyor olabilir.Daha sonra tekrar denediğinizde bu sorun ortadan kalkacak ve burs başvurusu için gerekli sayfaya ulaşacaksınızdır.Başka bir alternatif olarak sizlerde KYK’nin resmi websitesini ziyaret ederek oradan ulaşmaya çalışırsınız.Şimdilik söyleyeceklerimiz bu kadar ve KYK burs başvurusunda bulunacak öğrencilere bol şans diliyoruz.

http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/index.html

 Hakkımızda admin

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir !

Hukuk ve Araştırma Vakfı Burs Başvurusu Başladı!

Hukuk ve Araştırma Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Merhaba arkadaşlar, değerli öğrencilerimize burs başvuru duyurularını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super