Ansayfa / Marmara Bölgesi / Sakarya Burs Veren Kurumlar ve Kuruluşlar 

Sakarya Burs Veren Kurumlar ve Kuruluşlar 

Sakarya Burs Veren Yerler Neresidir?

Sakarya burs veren kurumlar ve kuruluşlar, durumları maddi yönden zayıf olan ailelerin eğitimde başarılı çocuklarına eğitim de eşit fırsatlardan yararlanabilmesi için yardımcı olmaktadırlar. Yapılan yardımlarla eğitimlerini tamamlamaları desteklenerek, topluma da faydalı bireyler yetişmesine imkân sağlamaktadırlar. Burslar, geri ödemeli olabileceği gibi karşılıksız da verilebiliyor. Bu kurumların açıklamalarla yaptıkları bilgilendirmelere sitemiz sayesinde ulaşarak zamanında başvuru yapabilmek sağlamaktadır. Gerekli belgelerle başvuru yapabilme konusunda bilgileneceksiniz. İhtiyaçlar dâhilinde, maddi problem yaşayan öğrenciler fırsatları öğrenmek sitemizi takip edebilir. Her kurum farklılıklar olsa da fotoğraf, aile durumunu, eğitim durumunu, sabıka kaydını gösterir belgeler istenecektir. Gerekli belgeler düzenlenip başvuru yapılınca kısa süre sonuçları bekliyorsunuz. Telefon, mail yahut sitede liste şeklinde isimler yayınlanarak başvuranlara cevap veriliyor.Sakarya burs veren kurumlar ve kuruluşlar genelde şu belgeleri isterler: Fotoğraf, öğrenci belgesi, nüfus kayıt örneği, ikametgâh ile ilgili, aile durumunu gösterir belgeler ve burs başvuru formu hazırlanır. Bu kurumlara siteden yayınlanan başvuru form doldurularak çıktısı alınır, elden teslim edilebileceği gibi postayla gönderilen formlarda işleme konur. İnternet ortamından yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Dernek ve vakıflar yapılan desteklerle öğrencilere burs verebilmektedir. Belgeler tamamlanıp başvurular bittikten sonra sunulan belgeler incelenir, kişi hakkında sorgulama yapıldıktan sonra gerekli olan bilgilendirilme yapılır. Bu sorgulamalarda ailenin gelir durumu ve öğrencinin notları ön planda tutulur. Genelde de kırsal kesimlerde yaşayan gelir azlığı yaşayan ailelerin çocukları sıralamada öne alınır.

Sakarya burs veren kurumlar ve kuruluşlar, eğitimde başarı gösteren çocukların yeterli şartlarda, uygun fırsatlarla eğitimlerini tamamlamalarını sağlarlar. Bulunduğunuz illerdeki kurumlara başvurulması gerektiğinden ikamet ettiğinizi gösterir belgede sunulması gerekir. Burslar genelde mezun olana kadar kesilmez, genelde bursların devam etmesi her öğretim yılındaki başarı ile devam eder. Bursu aldıktan sonra kaybetmemek için gereken bilgileri kurum çalışanlarından alınız. Sitemiz sayesinde zorlanmadan kurumların tamamını keşfedeceksiniz. Böylece yorulmadan işlemleri rahatça tamamlayabileceksiniz. Ders yönünden başarısız olan öğrenciler, mezun olanlar, gerekli evrakları istenen sürede kuruma ulaştırmayan ve daha artı olarak yapılması gerekenler varsa bunları yerine getirmeyen öğrencilerin bursu iptal olur. Toplumda eğitim ve kültür seviyesinin yükselmesi için destek oluşturmaya çalışan kurumlar, belirli şartlara bağlı geri ödemeli burs yardımında bulundukları gibi, özellikler doğrultusunda geri ödemesiz burslarda verebilmektedir. Bunun içinde sitemizi incelerken kurum ve kuruluşların ne şekilde burs verdiğini de inceleyin. Her kurum ve kuruluş her bölüme burs vermemektedir.

Sakarya Burs Veren Vakıflar

Vakıf AdıAdresiİl-İlçeTelefon
ADALET EĞİTİM KÜLTÜR BİLİMSEL ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME VAKFIANADOLSAKARYA-SERDİVAN(264) 274 74 84
EŞME BERABERLİK VE DAYANIŞMA VAKFI (EBED)EŞME SOK.SAKARYA-GEYVE(543) 908 74 25
HAKİKAT EĞİTİM KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA VAKFIGİRNE CAD.SAKARYA-SERDİVAN(264) 276 16 75
İLİM VE HİKMET KÜLTÜR EĞİTİM DAYANIŞMA VAKFI696. SK.SAKARYA-ADAPAZARI(542) 422 68 19
İMAM AHMED İLİM YAYMA ARAŞTIRMA KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA VAKFI (İMAM AHMED VAKFI)690SAKARYA-ADAPAZARI(264) 281 36 05
SAKARYA AZİZİYE KÜLTÜR VE HİZMET VAKFIDEĞİRMEN SOK.SAKARYA-ADAPAZARI(264) 278 47 53
SAKARYA ERENLER İLME HİZMET VAKFITOR SK.SAKARYA-MERKEZ()
SAKARYA İLİM VE KÜLTÜR VAKFIDEĞİRMEN SOKAKSAKARYA-SERDİVAN(264) 279 76 44
SAKARYA KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFI (SAKEV)676 NOLU SOKAKSAKARYA-ADAPAZARI(264) 279 74 74
SAKARYA KÜLTÜR VE SOSYAL YARDIM VAKFISAKVA SOSYAL TESİSLERİ BELPAŞ BİNASI KAT 1SAKARYA-ADAPAZARI(264) 281 14 01
SAKARYA RUMELİ KÜLTÜR EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFIATATÜRK BULVARISAKARYA-ADAPAZARI(264) 273 26 34
SAKARYA SOSYAL HİZMETLER VAKFIADNAN MENDERES CD.M.HAMDİ GÜLER İŞ MERKEZİSAKARYA-ADAPAZARI(264) 277 28 77
SAKARYA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ VAKFIKAVAKLAR CAD.SAKARYA-ADAPAZARI(532) 602 24 58
S.S. ADAPAZARI PANCAR EKİCİLERİ KOOPERATİFİ MENSUPLARI VE ORTAKLARI SOSYAL GÜVENLİK VE YARDIMLAŞMA VAKFISAKARYA CADDESAKARYA-ERENLER(264) 241 65 51
TOZLU CAMİİ VAKFISOĞANPAZARI CAD.SAKARYA-ADAPAZARI(264) 278 61 12


Hakkımızda admin

Bu Gönderi İlginizi Çekebilir !

Kocaeli Burs Veren Kurumlar ve Kuruluşlar

Kocaeli Burs Veren Yerler Neresidir? Kocaeli burs veren kurum ve kuruluşlar, ihtiyacı olan öğrencilerin yardımına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super